Toto je stručný manuál k používaniu programu LinCVS.

Hlavne teda k stiahnutiu a editácii súborov potrebých pre preklad OpenOffice.org. Zdôrazňujem slovko stručný, nájdete tu len nevyhnutné kroky k rozchodeniu tohto programu, všetky ostatné veci si najjednoduchšie pozrite priamo v programe.

Takže v prvom rade s treba LinCVS stiahnuť z adresy: http://www.lincvs.org sekcia download, binaries – win32 (momentálne je to súbor lincvs-1.3.2-0-Win32-bin.zip )

Subor stiahnete a rozbalíte do nejakého vami zvoleneho adresára, nič netreba inštalovať.
Dajme tomu že ste si ho rozbalili do C:/Program files\LinCVS.
Po spustení si v menu vyberte options/profiles/add.

Vytvorenie nového profilu

Ako access vyberte Remote Shell (okrem iného to sprístupní druhú a tretiu položku)
Name: Meno profilu, napr.: sourceforge-username
User: Vaše username, pod ktorým máte vytvorené konto na sourceforge
Server: cvs.sourceforge.net
Repository: /cvsroot/oo-sk/
Access: Remote Shell
SSH Client Presets: use ssh
pokiaľ používate proxy, choďte do options/settings/CVS Details.

Keďže ste klienta nastavili na používanie ssh, treba mu ručne nastaviť cestu.
V adresári s LinCVS otvorte adresár Tools a otvorte súbor start-ssh.bat na editáciu.
V riadku začínajúcemu @SET "PLINK=
prepíšte cestu k súboru plnik.exe, nachádza sa v hlavnom adresári LinCVS. V našom prípade je to C:\Program Files\LinCVS\plink.exe.
Celý riadok by mal vyzerať nejak takto: @SET "PLINK=C:\Program Files\LinCVS\plink.exe"


Teraz spustite súbor putty.exe. Nastavte proxy, ako hostname uveďte cvs.sourceforge.net, protocol je ssh. Na otázku po nalogovaní odpovedajte Yes. Program vytvorí kľúč ktorý budete potrebovať pri prihlasovaní. Spustenie tohto súboru je teoreticky možné preskočit LinCVS by ho mal vytvoriť pri prvom spustení sám, ale niekedy to jednoducho nefunguje.

Teraz vyberte Project/checkout, vyberte profil, ktorý ste na začiatku vytvorili. Do Checkout into: zadajte cestu kam vám má program uložiť súbory stiahnuté zo servera (momentálne cca 20MB).

checkout modul

CVS Module: help
ostatné by malo byť nastavené defaultné.
Odporúčam ešte nastaviť options/Open file mapping... program ktorým budete otvárať súbor pre editáciu. Odporúčam VIM, resp GVIM http://www.vim.org/about.php

Budete v ňom musieť nastaviť encoding=utf-8.
kliknite na modify...
Match: *
Application: cesta k editoru, kliknite pravým a nalistujte si ho.
Options: %1

podobne si nastavte view file mapping... odporúčam lister vo windows(total) commanderi. Na jeho stránke nájdete stand alone verziu tohto viewera. Podporuje utf-8 a vie spracovať aj xml súbory(žiaľ, buď jedno alebo druhé, ak poznáte iný viewer ktorý to zvláda naraz, budem rád ak mi dáte vedieť).

Keď chcete začať editovať nejaký súbor, kliknite naňho pravím vyberte edit. Týmto ho odblokujete z read only stavu a na serveri označíte že na ňom pracujete vy. Teraz ho možte otvoriť v ľubovoľnom editore. Po skončení uprav dajte commit file. Do okna môžte zadať vašu poznamku, ktorú(é) si môžete pozrieť príkazom log tree.