Sajtócsomag

Tények röviden

Név

OpenOffice.org

A közösség

Regisztrált tagok: >750 000
Főállású fejlesztők: >100
Kóddal hozzájárulók: > 500
Nyelvi projektek: >100

A szoftver

Verzió: 3.1.1
Letöltés: >100 millió
Alkalmazások: 6
Platformok: 6
Nyelvek: >80
Fejlesztés: >20 éve
Méret: >10 millió kódsor
Licencek: OSI által jóváhagyott
Fájlformátum: ISO szabvány

Licencek

Forráskód: LGPL
Egyéb: PDL

Főbb hozzájárulók

Sun Microsystems, Inc.
Novell, Inc.
Beijing Redflag CH2000
Red Hat, Inc.
IBM Corp.
Google Inc.

Hasznos linkek

Termékismertető
Licencek
Logók
Képernyőképek
Gyakran feltett kérdések (angol)
Community Council
Native Language Confederation (NLC)

Alapvető tények és adatok a média számára az OpenOffice.org-ról.

Megnevezés

Alapvető információk az OpenOffice.org Közösségről

A Közösség projektekbe szerveződik, lefedve a tevékenységünk minden részét. Csak a nyelveket számítva száz körüli honosító projekt működik, ezek közül jelenleg is elérhető 70 támogatott nyelv. Több mint ötezer résztvevő csatlakozott a közösséghez, mint tag, és vesz aktívan részt a projektek munkájában. A közösség, mint egy internet alapú világszervezet nem rendelkezik központtal egyik országban sem. Németországban van egy közösségi bankszámlánk, és néhány nagyobb országban a honosító projektek nonprofit szervezetként működnek. Magyarországon az FSF.hu Alapítvány koordinálja a honosító projektet.

A közösség legnagyobb része önkéntes. A többiek (nem sokkal több, mint száz) a munkaadójuk által fizetett alkalmazott akik az OpenOffice.org projektjeiben dolgoznak. A legtöbbjük a szoftver fejlesztésben. A közösség örömmel fogadja a fő támogató a Sun Microsystem hozzájárulását. További jelentős támogatók az informatikai ipar olyan nagy résztvevői, mint a Novell, RedHat, RedFlag Ch2000, IBM, és a Google.

Alapvető információk az OpenOffice.org irodai alkalmazáscsomagról

  1. Az OpenOffice.org mindent tartalmaz, amire a legtöbb embernek szüksége van egy irodai csomagban. Stabil, megbízható és robusztus, több mint húsz év fejlesztési munkájának az eredménye. A fő versenytársától eltérően, a kezdetektől úgy készül, mint egy egységes szoftver, ezzel biztosítva a magas minőséget és az egységesebb felhasználói élményt. Folyamatosan aktívan fejlesztik, évenként több kiadásban. Az OpenOffice.org alkalmazáscsomag főbb részei a Writer szövegszerkesztő (képernyőkép); a Calc táblázatkezelő (képernyőkép); az Impress bemutatókészítő (képernyőkép); a Draw rajzolóprogram (képernyőkép); és a Base adatbázis-kezelő (képernyőkép).
  2. Az OpenOffice.org könnyen kezelhető és könnyen átállhatunk a használatára mind a gyakorlott, mind a kezdő felhasználó esetében. Ismerős a felhasználói felülete, a meglévő fájlformátumok többségét olvassa és írja (beleértve a Microsoft Office ismertebb formátumait). Több mint hetven nyelven támogatott, a támogatás közösségi alapú (ingyenes) vagy üzleti szervezetek (fizetős) által biztosított.
  3. Az OpenOffice.org szabad szoftver licenc alatt kerül kiadásra (LGPL), ami azt jelenti, hogy mentes minden licencdíjtól, bármilyen felhasználási területen is használják: magán, állami, önkormányzati, üzleti stb. környezetben. Ha egyszer hozzájutott (vagy az ingyenes letöltés útján, vagy CD-n) annyi számítógépre telepíti, ahányra csak akarja, megkötések nélkül szabadon másolható és terjeszthető. Az OpenOffice.org támogatja a kiterjesztések használatát, lehetővé téve újabb funkciók könnyű hozzáadását a kiterjesztések tárolójából. Ez egy, a versenytársaktól megkülönböztető, lényeges tulajdonság.

Az OpenOffice.org az összes lényeges számítástechnikai platformon elérhető, és támogatott hetven nyelven. A legjobb becslésünk szerint az OpenOffice.org az irodai alkalmazáscsomagok területén mostanra több, mint 15%-os részesedést ért el.

Az OpenOffice.org története dióhéjban

Az OpenOffice.org egy kiforrott szoftvertermék, az eredete húsz évre nyúlik vissza a németországi StarDivision szoftverfejlesztő céghez. Azután, hogy a 1999 áprilisában a Sun Microsystems felvásárolta a StarDivisiont, 2002. május elsején kiadásra került az OpenOffice.org 1.0, mint szabad szoftver. Ez a változat nagyon sikeres lett, több mint 49 milliószor töltötték le, mire megjelent az OpenOffice.org 2.0 2005. október 20-án. Az OpenOffice.org 2 eltávolította az utolsó akadályokat is az új felhasználói felület elől, javította a versenytársak fájlformátumainak támogatását, és integrálta az adatbázis-kezelő alkalmazást. Az irodai alkalmazásokhoz fejlesztett OpenDocument formátum (ODF) első olyan támogatója volt, ahol ez volt az alapértelmezett formátum. Az ODF 2006. május elsejével vált ISO által elfogadott nemzetközi szabvánnyá, abban az időben az egyetlen ilyen szinten elfogadott formátumként. Az OpenOffice.org 3.0 2008 októberében került kiadásra, és az OpenOffice.org 3.1 2009. májusi megjelenéséig 60 millió, 2009 októberéig 100 millió letöltést rögzítettek az OpenOffice.org letöltési oldaláról.

Logók

A logók megtalálhatók itt.

Bejelentések

Magyarul a http://www.openoffice.hu/ blogon, angolul itt.

Kapcsolatok

Ne feledje, hogy az alábbi személyek nem az OpenOffice.org-gal kapcsolatos segítségnyújtással foglalkoznak. Kérjük, ne keresse meg őket ilyen kérdésekkel, hanem látogassa meg fórumunkat: http://user.services.openoffice.org/hu/forum/.

Magyar marketingkapcsolat

Szakál Péter (UTC +01h00)
szakal.peter@openskm.com
+36 70 7045669

Nemzetközi marketingkapcsolatok

Florian Effenberger (UTC +01h00)
OpenOffice.org Marketing Project Lead
floeff@openoffice.org
+49 8341 9966 0880

John McCreesh (UTC +01h00)
OpenOffice.org Marketing Project Co-Lead
jpmcc@openoffice.org
+44 (0)7 810 278 540

Louis Suárez-Potts (UTC -04h00)
OpenOffice.org Community Manager
louis@openoffice.org
+1 (416) 625-3843

Helyi marketingkapcsolatok

A világ más részein